Co to jest Melatonina?

Co to jest Melatonina?

Definicja i opis działania melatonina

Melatonina to naturalna substancja, wytwarzana przez szyszynkę, obecna u wszystkich żyjących form.

To “inteligentna” molekuła pełniąca wiele funkcji. Działa w sposób selektywny, to znaczy, że reaguje tylko wtedy i tylko tam, gdzie jest to konieczne.

Poza tym jest to substancja dla której nie ma żadnych przeciwwskazań, a jej działanie jest całkowicie pozbawione efektów ubocznych.

Najlepsza melatonina to ta pochodzenia roślinnego i pozyskuje się ją z kakao.

Oddziałuje ona bezpośrednio na sen. To naturalna substancja, która w bezpieczny sposób reguluje cykl sen-czuwanie.

Należy ją zawsze przyjmować pół godziny przed udaniem się na spoczynek, w miarę możliwości zawsze o tej samej porze, tak aby ustalić własny rytm okołodobowy (1 tabletka wieczorem).

Melatonina oddziałuje bezpośrednio na szyszynkę podnosząc jej sprawność i chroniąc ją przed starzeniem. Szyszynka to malutki organ znajdujący się u podstawy mózgu, zespolony poprzez złożoną sieć połączeń z mózgiem i z systemem neuroendokrynno-hormonalnym i nerwowym.

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że szyszynka jest kluczem do zrozumienia tajemnicy starzenia się, po prostu dlatego, że od dnia narodzin aż do śmierci, codziennie kontroluje ona pracę hormonów (rytm okołodobowy), które regulują wszystkie funkcje naszego organizmu.

Zostało bezwzględnie udowodnione, że melatonina zwiększa skuteczność naszego systemu immunologicznego podnosząc naszą naturalną obronę i chroniąc ogólnie przed chorobami (grypami, przeziębieniami, itp.), a w szczególności tymi, które łączą się ze starzeniem się: rakiem, chorobami układu krążenia i autoagresją komórek.


Key Melatonin
www.keymelatonin.com