Bezsenność

Bezsenność: czym jest i jak ją leczyć

Sen jest przejściowym zjawiskiem, ściśle związanym z życiem: regularnym, zależnym od rytmu okołodobowego (zmiany dzień-noc) oraz cyklicznym. Bezsenność to zaburzenie długości i jakości snu, prowadzące do poważnych i często nieodwracalnych szkód w sferze funkcji fizycznych i somatycznych.

Melatonina nie jest środkiem nasennym i nie oddziałuje na sen i jego długość w sposób farmakologiczny.

Dzięki swemu centralnemu oddziaływaniu prowadzącemu do resynchronizacji cyklu hormonalnego, odbudowuje zdrowy i fizjologiczny przebieg snu.

Regeneracyjne działanie snu nie zależy od czasu jego trwania, ale od jego jakości. Zwykły, zdrowy sen cechuje się obecnością pierwszej fazy R.E.M. (szybki ruch gałek ocznych).

W przypadku występowania zaburzeń snu, takich jakie zauważa się w przypadku patologicznego procesu starzenia się, faza R.E.M. zanika. Jest powszechnie wiadome, że wszystkie hormony pracują zgodnie z typowym 24 godzinnym cyklem, który jednak może ulegać nieregularnym zmianom, powodowanym przez różne czynniki, takie jak stres, nerwowość, choroby, jet-leg, itp.

Sen wywołany działaniem melatoniny wprowadza w stan zdrowego snu w fazie R.E.M. który w doskonały sposób przywraca siły fizyczne i psychiczne organizmu.

Aby leczyć bezsenność należy na nowo uformować okresowość i jakość snu, a to może zagwarantować tylko melatonina. Melatonina doprowadza do przywrócenia cyklu hormonalnego dzięki ochronie szyszynki, jej pozytywne działanie jest kumulatywne i automatycznie odbudowuje zdrowy i głęboki sen, bez względu na czas jego trwania.

Poza tym udowodniono, że sen oddziałuje na system immunologiczny w sytuacjach, gdy nerwowość i stres wywołują immunosupresję. Melatonina połączona z cynkiem może, bez skutkow ubocznych, przywrócić zarówno prawidłowy sen, jak i uregulować system odpornościowy, szybciej niż jakikolwiek inny istniejący lek.

W tym celu została opracowana formuła Key Melatonin Night.Key Melatonin
www.keymelatonin.com